Skalice u Frýdku-Místku

Skalice u Frýdku-Místku

1505 obyvatelKlub Důchodců

Klub důchodců ve Skalici vznikl v roce 2005. Tradice však byla založena již v roce 1979, kdy pod hlavičkou Osvětové besedy zorganizovaly její členky paní Leonka Krůlová a Anežka Pešatová za přispění vedoucí OB Věry Pánkové první společnou akci seniorů – Jarní šlápoty důchodců do Janovic. Ty se pak konaly každoročně. Zpočátku to byly polodenní výlety do blízkého okolí pěšky, později do vzdálenějších míst objednaným autobusem, který jsme uhradili z vlastní kapsy. Poznali jsme krásná a zajímavá místa republiky a z kronik, vyprávění pamětníků, expozic muzeí a exkurzí se dověděli mnoho zajímavého o minulosti i současnosti obyvatel naší vlasti.

Od roku 1997 nám začal částečně dotovat naše zájezdy Městský úřad ve Frýdku-Místku, proto jsme mohli naše výlety uskutečňovat dvakrát ročně a do větších vzdáleností.

Pravidelná činnost oficiálně vzniklého Klubu důchodců ve Skalici byla zahájena 25. ledna 2005. Bohatá a rozmanitá činnost přilákala mnoho zájemců a v současné době má klub téměř 60 členů. Pravidelné schůzky se konají vždy poslední úterý v měsíci v malém sále Kulturního domu ve Skalici. Jejich náplní jsou poutavé přednášky z oblasti zdravotnictví, cestování, historie, besedy se zajímavými hosty, milá vystoupení skalických dětí, různé zábavné soutěže, neschází ani veselá písnička a vyprávění. Oblíbené jsou poznávací zájezdy do krásných míst naší republiky, exkurze do zajímavých podniků, návštěvy ostravského divadla i krátké výlety do okolí, v prosinci také přátelský večírek, kterým se loučíme s uplynulým rokem. Senioři se v kurzech učí anglicky, pracovat s počítačem, pod odborným vedením trénují paměť, navštěvují rehabilitační cvičení.

Z bohaté nabídky si každý může vybrat podle svého zájmu.

I když se kalendář neúprosně točí, zapomínáme počítat roky a užíváme si všechno krásné, co nám podzim života nabízí. Vážení skaličtí senioři, rádi Vás mezi námi uvítáme.


AktualityArchív >>>

Příspěvek na obědy na ZŠ ve FM

Od 1. 11. 2023 byl zahájen na ZŠ ve Frýdku-Místku projekt „Příspěvek na obědy na ZŠ ve FM“. Projekt je určen rodinám, pobírajícím dávku státní sociální podpory přídavek na dítě. více