Skalice u Frýdku-Místku

Skalice u Frýdku-Místku

1505 obyvatelAktuality

Upozornění v rámci výstavby kanalizací (aktualizováno)

Aktuality «

Upozorňujeme vlastníky nemovitostí v lokalitách, ve kterých je v současnosti budována, resp. dokončována výstavba splaškové kanalizace na

ZÁKAZ NAPOJOVÁNÍ na dosud nezkolaudovanou a neprovozovanou kanalizaci.

Napojení bude možné až po obdržení výzvy k napojení, která bude učiněna ze strany statutárního města Frýdek-Místek až po kolaudaci kanalizace. Před napojením na kanalizaci musí rovněž vlastník nemovitosti uzavřít smlouvu o odvodu odpadních vod s budoucím provozovatelem kanalizace, tj. společností SmVaK Ostrava, a.s.

V případě napojení na kanalizaci před její kolaudací a před uzavřením smlouvy o odvádění odpadních vod se jedná o neoprávněné vypouštění odpadních vod, kterým se vlastník napojené nemovitosti dopouští přestupku dle zákona o vodovodech a kanalizacích. Za tento přestupek je možné uložit pokutu do výše 50.000,- Kč. Za odpadní vody jsou považovány nejen vody splaškové, ale i vody dešťové, k jejichž odvodu nejsou dané kanalizace vůbec určeny.

V případě provedení domovní části kanalizační přípojky bez stavebního povolení resp. územního souhlasu se stavebník rovněž dopouští přestupku, za který je možné dle stavebního zákona uložit pokutu až do výše 500.000,- Kč.

Investiční odbor MMFM

« zpět na přehled novinek


AktualityArchív >>>

Příspěvek na obědy na ZŠ ve FM

Od 1. 11. 2023 byl zahájen na ZŠ ve Frýdku-Místku projekt „Příspěvek na obědy na ZŠ ve FM“. Projekt je určen rodinám, pobírajícím dávku státní sociální podpory přídavek na dítě. více